23 Temmuz 2018 Pazartesi

Yönetmelikler ve Değerlendirme

4257 defa okundu
 

Yönetmelikler ve Değerlendirme

Her eğitim-öğretim yılı başında öğrencilere, eğitim-öğretim konularında karşılaşacakları sorunların çözümünde yardımcı olmak üzere, Bölüm Başkanlarınca öğretim üyeleri ile gerektiğinde öğretim elemanları arasından bir akademik danışman görevlendirilir.

Öğrenciler yarıyıl içi sınav ve çalışmalarından başka, bir de yarıyıl/yıl sonu sınavına tabi tutulur. Bir dersin her yarıyılda / yılda en az 1 (bir)  ara sınavı yapılır. Yarıyıl/yıl sonu sınavları Fakülteler/Yüksekokullar tarafından belirlenerek ilan  edilen yer ve tarihte  yapılır. Fakülte / Yüksekokul kurullarının kararıyla ayrıca  staj, uygulama, laboratuar sınavları açılabilir.

Ayrıntılı bilgi edinmek için,

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

http://oidb.sdu.edu.tr/
Tel: +90 (246)  2111065
E-mail:
oidb72@sdu.edu.tr

 

 

 

ÖNEMLİ

  • ►17.04.2015 tarihine kadar bilsis.sdu.edu.tr adresinde bulunan ders içeriklerinin güncellenmesi yada halen eksik içeriklere sahip olanlarının doldurulması gerekmektedir! İlgili siteye ulaşmak için tıklayınız.

 

  • ►İlgili site açıldıktan sonra daha önce yetkilendirilmiş öğretim görevlileri sicil no, üniversitemize ait olan e-posta kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak bilgi girişi sağlayabilirler.